Зворотний дзвінок

Новини ринку металургії

BIR: Рішення Єврокомісії з металобрухту стане найтрагічнішою подією за останні 40 років

Експортний контроль, запропонований наразі ЄС, означатиме меншу кількість відходів та менш доступних технологій у регіоні, вважає Міжнародне бюро переробки BIR.

Контроль за експортом металобрухту за межі Європейського Союзу стане кроком назад у глобальній боротьбі за декарбонізацію та може також призвести до зниження утворення брухту в європейському регіоні, йдеться у матеріалах з'їзду Міжнародного бюро переробки або BIR, що пройшов у Барселоні 23 травня.

Це може йти врозріз з метою поточного перегляду Регламенту Європейської комісії про перевезення відходів, який спрямований на підвищення конкурентоспроможності поставок металобрухту в промисловість ЄС для прискорення процесів декарбонізації галузі, заявили спікери з'їзду, на якому були присутні близько 1200 делегатів, які 50 компаній з переробки із 60 країн.

«Експортний контроль стане найтрагічнішою подією в галузі за останні 40 років», - сказав Майкл Лайон, голова Ради з міжнародної торгівлі BIR.

Ціни на металобрухт, що злетіли в середині березня до рекордних 700 євро за тонну, сьогодні, можливо, досягли свого дна після нещодавньої високої волатильності, заявив президент Бюро міжнародної переробки Том Берд на брифінгу для преси. За словами Берда, Туреччина, як і раніше, торгує з Росією, і в портах Європи знаходиться багато дешевої російської сировини. Російський брухт все ще присутній у ЄС, впливаючи на ринок та послаблюючи його, сказав президент BIR.

ЄС-28 був найбільшим у світі експортером сталевого брухту у 2019 році (останній рік, за яким є дані), експортувавши 21,79 мільйона тонн металургійної сировини. Його експорт протягом багатьох років мав тенденцію до зростання. США були другим за величиною експортером позаминулого року з 17,68 мільйона тонн.

Мурат Байрам, член правління комітету BIR з кольорової металургії, сказав, що експортний контроль, запропонований наразі ЄС, означатиме меншу кількість відходів та менш доступних технологій у регіоні. Він зазначив, що скорочення експорту брухту також зменшить цінові стимули для виробництва брухту до ЄС, оскільки місцева доступність буде вищою.

Очікується, що екологічний комітет Європейського парламенту проголосує за запропоновані поправки у жовтні. Поправки спрямовані на заборону експорту брухту європейського походження до країн, у яких немає стандартів поводження з відходами ЄС. Країни, які не входять до ОЕСР, будуть зобов'язані проводити незалежні перевірки своїх переробних підприємств.

За заявою ЄС, перегляд, проведений в результаті Зеленої угоди ЄС 2019 року, спрямований на покращення екологічних стандартів у переробних галузях, боротьбу з незаконними постачаннями відходів та забезпечення того, щоб ЄС не експортував свої проблеми з відходами до третіх країн.

>