Зворотний дзвінок

Новини ринку металургії

Найбільший виробник титанової сировини України ОГХК продаватиме електроенергію

Українська державна компанія-виробник титанової сировини «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» отримала ліцензію на постачання електричної енергії. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні регулюючого органу країни 24 травня.

«Об'єднана гірничо-хімічна компанія» утворилася у 2014 році шляхом об'єднання потужностей Вільногірського гірничо-металургійного комбінату у Дніпропетровській області та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату у Житомирській області. На цих підприємствах здійснюється я збагачувальне виробництво концентратів титанових руд.

Компанія на 100% належить державі від імені Фонду державного майна України. У 2021 році компанія отримала 413,8 мільйона чистого прибутку, що на 12% вище за показник 2020 року.

Україна у січні-квітні поточного року знизила експорт титановмісних руд та концентрату в натуральному вираженні на 43,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 129,212 тис. тонн. Згідно зі статистикою, оприлюдненою Державною митною службою країни, у грошовому вираженні експорт руд і концентрату, що містять титан, скоротився на 18,6% - до 47,247 мільйона доларів.