Зворотний дзвінок

Новини ринку металургії

Китайський ринок сталі має відновитись у червні

У травні китайські ціни на основні види сталевої продукції та ключові ресурси для виробництва стали знизилися під тиском ведмежих настроїв на ринку на тлі обмежень, пов'язаних із пандемією, зазначив Ван у своєму щомісячному огляді ринку від 30 травня. популярні сталеві вироби, що досягли 4-місячного мінімуму.

У своєму новому звіті про перспективи Ван назвав кілька причин можливого відновлення ринку сталі в Китаї в найближчому майбутньому, серед яких покращення макроекономічної ситуації, покращення попиту на сталь та обмежене зростання пропозиції стали наступного місяця.

Державна рада — кабінет міністрів Китаю — 23 травня розгорнула комплексний пакет політичних заходів для подальшої підтримки національної економіки, забезпечення того, щоб економічне зростання відновило свою нормальну траєкторію та щоб економіка продовжувала зростати в розумних межах, як повідомлялося.

33 заходи, нещодавно запроваджені Державною радою, охоплюють шість аспектів економічних основ країни, починаючи від проведення податково-бюджетної та грошово-кредитної політики, спрямованої на стабілізацію економіки та стимулювання внутрішнього споживання та інвестицій, до стабілізації виробничих ланцюжків та ланцюжків поставок та забезпечення національної енергетичної безпеки.

«Очікується, що у червні буде оприлюднено більше урядових програм стимулювання», - зауважив Ван. «І коли такі заходи набудуть чинності, економічна ситуація в Китаї виразно покращиться, а наступного місяця внутрішні ціни на сталь можуть різко скоригуватися вгору», — додав він.

Ван також вважає, що заплановане на 1 червня зняття двомісячного карантину, викликаного COVID, у Шанхаї - найбільшому центрі торгівлі сталлю у Східному Китаї - має серйозно підштовхнути внутрішній попит на сталь.

«Судячи за різними даними, доступними в даний час за ключовими секторами споживання сталі (включаючи обробну промисловість, складання автомобілів та будівництво), внутрішній попит на сталь може відновитися стійкими темпами в червні, коли більше кінцевих споживачів прибуде, щоб повністю відновити свою діяльність з подальшим ослабленням обмежень COVID по всій країні», — зазначив Ван.

Щодо пропозиції, то короткострокове виробництво серед виробників сталі країни буде обмежене, оскільки заводи реагують на мізерну або навіть негативну норму прибутку, який вони нині отримують від продажу, зазначив Ван.

Згідно з опитуванням Mysteel серед 247 доменних заводів і 75 незалежних електросталеплавильних заводів (ЕДП) по всьому Китаю, менше половини включених у вибірку доменних заводів станом на 26 травня змогли отримати деякий граничний прибуток. Серед міні-заводів , понад 73% опитаних виробників ДСП зазнали збитків під час виробництва.

Крім того, на думку Вана, ціни на сталь у Китаї можуть також отримати деяку підтримку за рахунок відносно високої вартості основної сировини для виробництва сталі, включаючи залізну руду та металургійний кокс.

«Тому не має бути жодних сумнівів у тому, що ціни на сталь у Китаї цього разу відновляться після того, як певний час зберігалися на своїх недавніх мінімумах. Прогнозоване відновлення цін на сталь також може бути прелюдією до зміцнення ринку сталі в країні в другій половині цього року», - підсумувала Ван.