Зворотний дзвінок

Новини ринку металургії

Індія підвищує експортне мито на залізну руду та продукцію чорної металургії

Уряд Індії вжив заходів для підтримки внутрішнього виробництва сталі, обмеживши експорт металургійної сировини та знявши всі бар'єри на ввезення сталеплавильних інгредієнтів.

Згідно з повідомленням, опублікованим Міністерством фінансів країни від 21 травня, влада Індії ввела також 50% мита на експорт усіх видів залізної руди і 45% - для залізорудних котунів (пелети). Крім того, запроваджено експортне мито на 11 видів продукції чорної металургії, у тому числі 15% на вивіз чавуну, сортового прокату, а також ряду найменувань гарячо- та холоднокатаного плоского прокату.

Додатково Індією обнулено імпортне мито для низки сталеплавильних інгредієнтів: коксівного вугілля, антрациту та феронікелю.

Учасники індійського ринку чорної металургії песимістично ставляться до індійського експорту і що ринок в даний час не в змозі витримати додаткову фінансову дію мит.

Очікується, що ціни на пелети в Індії впадуть як мінімум на 30%.

Китайські сталеливарні заводи в основному залежать від постачання вітчизняних котунів, а імпортний матеріал з різних джерел використовується для заповнення будь-якого дефіциту. Тим не менш, низька маржа виробництва сталі відмовляє багатьох кінцевих споживачів від використання більш якісної залізної руди, такої як котуни, що підтримує низький попит.

Попит на котуни в Китаї може сильно змінитися при збільшенні маржі, а підвищення експортних мит впливатиме на ринок як мінімум протягом півроку або довше. Пропозиції індійських пелетів вже зросли приблизно на 50-80 юанів у порівнянні з попереднім тижнем, оскільки продавці очікують, що індійська залізорудна сировина сильно подорожчає.