Зворотний дзвінок

Новини ринку металургії

МВФ: Світова економіка скотилася до часу Другої світової війни

Аналітики Міжнародного валютного фонду заявили, що зараз склалися всі умови для «ідеального шторму» у світовій економіці, внаслідок якого може початися геоекономічна фрагментація та розпад системи.

У той час як політики та бізнес-лідери прямують до Давосу, світова економіка стикається, мабуть, з найбільшим випробуванням з часів Другої світової війни, йдеться у опублікованому в неділю корпоративному блозі Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Війна в Україні на тлі проблем, пов'язаних з пандемією коронавірусу, створила ризик геоекономічної фрагментації та економічного розпаду системи, що різко зросла, пишуть аналітики МВФ.

Високі ціни на продукти харчування та енергоносії, посилення фінансових умов та переоцінка глобальних ланцюжків постачань на фоні постійних збоїв, плюс різко зросла волатильність на фінансових ринках та зміни клімату, за словами автора блогу, створюють умови «ідеального шторму» у світовій економіці.

«Напруженість щодо торгівлі, технологічних стандартів та безпеки наростала протягом багатьох років, підриваючи економічне зростання та довіру до нинішньої глобальної економічної системи», - пишуть аналітики, зазначаючи, що з початку спеціальної військової операції РФ в Україні близько 30 країн обмежили торгівля продуктами харчування, енергоносіями та іншими ключовими товарами.

На думку МВФ, для покращення стану світової економіки необхідно послабити торгові обмеження; вирішити проблему виплат заборгованості, у тому числі за допомогою реструктуризації платежів; модернізувати систему транскордонних переказів; вирішувати проблему кліматичних змін.

«Жорстокий факт полягає в тому, що ми всі занадто зволікали, щоб діяти, коли наша економічна тканина почала зношуватися. Але якщо країни зможуть зараз знайти способи об'єднатися для вирішення цих нагальних питань, які виходять за рамки національних кордонів і торкаються всіх нас, ми можемо почати зменшувати фрагментацію та зміцнювати співпрацю», - зазначили у МВФ.

Аналітики фонду впевнені, що наслідки кризи насамперед позначаться на найбільш закредитованих країнах та компаніях, яким доведеться розбудовувати ланцюжки поставок. Проте, на думку МВФ, негативні наслідки все ж таки позначаться на всіх категоріях населення, включаючи і найбагатших.