Зворотний дзвінок

Новини ринку металургії

Volvo розпочинає серійне виробництво електричних вантажівок з декарбонізованої сталі

Volvo Trucks стала першою у світі компанією, яка використовує при виробництві своїх вантажівок сталь, яка не містить викопного палива.

Volvo стала першим виробником вантажівок у світі, який використовує у своїх вантажівках сталь, яка не містить викопного палива. Сталь виробляється шведською сталеливарною компанією SSAB, і важкі електричні вантажівки Volvo будуть першими, в яких вона використовуватиметься.

Сталь SSAB виробляється за абсолютно новою технологією, заснованою на водні. Результатом є набагато менша дія на клімат, ніж у сталі, виробленої традиційним способом. Перше впровадження декарбонізованої сталі у важкі електричні вантажівки Volvo розпочнеться у третьому кварталі 2022 року.

«Ми збільшимо використання матеріалів, які не містять викопного палива, у всіх наших вантажівках, щоб зробити їх викиди CO2 нульовими не тільки в експлуатації, а й у тому, що стосується матеріалів, з яких вони виготовлені», — каже Джессіка Сандстрем, старший віце-президент з управління продуктами Volvo Trucks.

Перша сталь, отримана з використанням водню, використовуватиметься в лонжеронах рами вантажівки, а це основа вантажівки, на якій монтуються решта основних компонентів. У міру збільшення доступності сталі, що не містить викопного палива, вона також використовуватиметься в інших частинах вантажівки.

Сьогодні близько 30% матеріалів, з яких виготовляються нові вантажівки Volvo, виготовлені із перероблених матеріалів. І до 90% вантажівки може бути перероблено наприкінці його терміну служби.

«Ми постійно прагнемо мінімізувати наш вплив на клімат. Ми також рухаємося до більшої циклічності як у наших операціях, так і в наших вантажівках», — каже Джессіка Сандстрем.

Volvo Group співпрацює з SSAB у галузі виробництва сталі, що не містить копалин, з 2021 року. Перша машина, вантажний носій, виготовлений із сталі, що не містить копалин, було продемонстровано у жовтні 2021 року. Сталь, що не містить копалин, стане важливим доповненням до традиційної та переробленої сталі, що використовується.

Volvo Trucks віддана Паризькій угоді і прагне досягнення нульових викидів парникових газів у виробничо-збутовому ланцюжку не пізніше 2040 року.

Факти про тестування та вантажівку

  •  Загальна повна маса: 40 тонн
  • Середня швидкість: 80 км/год
  • Енергоспоживання: 1,1 кВтг/км
  • Ємність акумулятора: 540 кВтг
  • Вихідна потужність: 490 кВт безперервної потужності
  • Спільна відстань: 343 км
  • Повний запас ходу на одному заряді: 345 км.
  • Протестований Volvo FH Electric може проїхати до 500 км протягом звичайного робочого дня, якщо додати зарядку, наприклад, під час обідньої перерви.