Зворотний дзвінок

Новини ринку металургії

Європейські металурги розкритикували плани Єврокомісії щодо відмови від російського газу

Асоціація Eurofer вимагає перегляду енергетичної стратегії ЄС «заради згуртованості, співпраці та міжсекторального діалогу».

Асоціація металургійної промисловості ЄС Eurofer заявила, що Європейський союз повинен уникати перебоїв із постачанням газу на даний момент, «поки що альтернативна інфраструктура недоступна».

Асоціація опублікувала заяву у середу у відповідь на презентацію Європейською комісією REPowerEU нового плану щодо зниження залежності від російських копалин видів палива та прискорення переходу до «зеленого» палива.

«Без стратегічних промислових споживачів енергії, таких як сталеливарна галузь, енергетичний перехід не буде успішним. Енергоємні галузі мають бути інтегровані на всіх рівнях розробки політики та політичних дискусій як ключові фактори декарбонізації та незалежності європейської енергетичної системи», — зазначив генеральний директор Eurofer Аксель Еггерт.

«Швидкий доступ сталеливарної промисловості до зеленого водню сприятиме зростанню ринків водню в Європі. Але альтернативні постачання газу, крім постачання з Росії, залишатимуться критично важливими доти, доки не буде доступна воднева інфраструктура за доступними цінами. Нам потрібен перегляд енергетичної стратегії ЄС заради згуртованості, співпраці та міжсекторального діалогу», — додає він.

В останні тижні в ЄС ведуться переговори про заборону на імпорт російської нафти та газу, але влада ще не ухвалила рішення. Незважаючи на широку підтримку прискорення переходу до «зеленої» економіки для обмеження залежності Європи від імпорту викопного палива, джерела також вказують на те, що цілі мають бути реалістичними, щоб їх можна було досягти та реалізувати промисловістю.

«В даний час для сталеливарного сектора не існує водневої економіки чи інфраструктури. Тільки нашій галузі потрібно понад 150 ТВт-год «чистої» електроенергії, половина з яких призначена для виробництва водню, до 2030 року для реалізації 60 низьковуглецевих проектів у ЄС. Ці потреби вдвічі перевищують споживання електроенергії усієї Бельгії», — робить висновок Еггерт.