Зворотний дзвінок

Новини ринку металургії

Метінвест законсервує найбільший коксохімічний завод Європи через обстріл

Авдіївський коксохімічний завод кілька тижнів поспіль зазнає обстрілів і тепер буде повністю зупинено. У самій Авдіївці вже давно немає води, періодично через бойові дії зникає світло та газ.

Нідерландський гірничо-металургійний холдинг Metinvest B.V. (Метінвест) українських бізнесменів Ріната Ахметова і Вадима Новинського розпочав процес консервації Авдіївського коксохімічного заводу (АКХЗ), що входить до групи.

Як розповіли у прес-службі Метінвесту, консервація проводиться з метою збереження життів та здоров'я своїх співробітників та їхньої безпеки. Компанія також мінімізувала кількість персоналу, який працює на промислових майданчиках заводу.

У Метінвесті повідомили, що зараз на заводі діють сім підземних укриттів, здатних розмістити 2,5 тисячі людей цивільного населення. Укриття забезпечені генераторами, медикаментами, питною водою та продуктами харчування в достатньому для тривалого перебування.

Масштабний обстріл Авдіївки триває кілька тижнів. У місті немає води, періодично через бойові дії зникає світло та газ.

Як повідомлялося, внаслідок прямого влучення в пасажирський транспорт 10 співробітників заводу загинули, близько 20 отримали тяжкі поранення. Наразі пораненим надають усю необхідну допомогу в Авдіївській міській лікарні.

АКХЗ – найбільший коксохімічний завод Європи, основний виробник коксу в Україні.

АКХЗ входить до групи Метінвест, основними акціонерами якої є ПрАТ «Систем Кепітал Менеджмент» Ріната Ахметова (СКМ, Донецьк) (71,24%) та група компаній «Смарт-Холдинг» Вадима Новинського (23,76%)./p>