Зворотний дзвінок

Новини ринку металургії

Великобританія зіткнулася з різким зростанням цін на сталь та деревину у березні

Ціни на дерево та метали знову злетіли після кількох місяців поступового зниження після вторгнення Росії в Україну.

Деревина і сталь виявилися двома найбільш постраждалими матеріалами, ціни, які різко зросли в березні, згідно зі статистикою, наданою Міністерством бізнесу, енергетики та промислової стратегії Великобританії.

Металоконструкції, значна частина яких виробляється в Україні та Росії, подорожчали на 19% порівняно з лютим. Матеріал коштував на 54% більше, ніж у березні 2021 року.

Глава відділу політики та зовнішніх зв'язків UK Steel Річард Уоррен (Richard Warren) попередив, що ціни продовжать зростати, підкресливши як очевидний фактор зростання цін на сировину, таке як вугілля, що коксується, і сталевий лом.

«Виробники стали зазнали значного зростання цін на сировину цього року, і це природно позначилося на ринкових цінах на сталь», — сказав він. «Ціни на сталевий лом і коксівне вугілля з січня зросли на 40% і 35% відповідно. Враховуючи значне зростання цін на ці матеріали в березні та квітні, наступні набори даних ONS покажуть підвищувальний тиск, що продовжується, на ціни на сталь».

Ціни на деревину також зросли протягом березня, при цьому котирування імпортних пиломатеріалів чи струганого лісу зросли на 2,5 відсотки після п'яти місяців неухильного зниження. Це також було на 11% дорожче, ніж у березні 2021 року.

Імпортна фанера також подорожчала на 2,5% і коштувала на 28% дорожче, ніж у березні 2021 року. При цьому ціни на цемент зросли на 1,5% порівняно з лютим 2022 року і залишилися на 11,1% вище у річному обчисленні.

Директор з економіки Асоціації будівельної продукції Великобританії Нобл Френсіс сказав, що «не дивно» побачити різке зростання цін на матеріали, оскільки вплив війни в Україні почав позначатися на цьому секторі.

«Незважаючи на те, що попит на будівництво залишається високим, деякі спеціалізовані субпідрядники за контрактами з фіксованою ціною, підписані до 12 місяців тому, дуже постраждають, особливо ті, хто працює в таких будівельних секторах, як інфраструктура, нове комерційне будівництво та ремонт облицювання, які використовують велику кількість енергоємної продукції», - сказав він.

Він додав, що останній тиск виник до того ж до «непростої пари років» для субпідрядників, коли набирають чинності проблеми з робочою силою, матеріальні витрати, збільшення страхування професійної відповідальності та IR35.

Дані надійшли через кілька днів після того, як асоціація різко переглянула свій прогноз зростання для будівельного сектору островів, попередивши, що найбільш сильний вплив на сектор відчуватиметься пізніше цього року.