Зворотний дзвінок

Новини ринку металургії

Настрої на ринку сталі в США стають нейтральнішими щодо цін

Більшість респондентів, опитаних Platts, пояснили стабільність цін на сталь у США зниженням цін на брухт, але вторгнення Росії в Україну та зміни в ланцюжку поставок можуть надалі підвищити волатильність імпортних цін на сировину.

Згідно з останнім опитуванням учасників ринку стали США, проведеному S&P Global Commodity Insights, оптимістичні настрої щодо цін на готову сталь у США слабшають на тлі зниження побоювань щодо джерел сировини та падіння цін на металобрухт.

Проте американські покупці, як і раніше, стикаються з вищими транспортними витратами та вузькими місцями в логістиці.

В опитуванні американських виробників, дистриб'юторів, торговців та кінцевих користувачів 50% опитаних очікують, що ціни залишаться незмінними, порівняно з 91%, які очікують підвищення у квітні, 32% очікують, що ціни трохи знизяться у травні (тільки 9%) . учасників налаштовані оптимістично за цінами на місяць.

Більшість респондентів пояснили стабільність цін зниженням цін на брухт, але вторгнення Росії в Україну та зміни в ланцюжку постачання можуть ще більше підвищити волатильність імпорту чавуну наприкінці року. Очікується, що найближчим часом попит на металопродукцію залишиться високим.

Учасники ринку плоского та довгомірного прокату продовжували скорочувати запаси з місяця на місяць, і лише 10% відзначили невелике зростання запасів. Така динаміка ринку плоского прокату обумовлена ​​тим, що зростання запасів стало основним фактором зниження цін, що почалося у вересні 2021 року.

На початок травня, за оцінкою Platts, ціна гарячекатаної сталі в рулонах у США стабілізувалася на рівні 1440 доларів за тонну.

Очікується, що американське виробництво готової сталі цього місяця знову залишиться стабільним, оскільки 70% учасників очікували, що воно залишиться на колишньому рівні, а 2% очікували зростання. Заводи та дистриб'ютори плоского прокату в основному продемонстрували стабільний або дещо знизився обсяг виробництва.

Близько 85% опитаних очікують, що запаси скоротяться або залишаться на колишньому рівні.

Ціни на металобрухт знову опинилися в центрі уваги: ​​65% учасників очікували падіння цін, а 2% очікували зниження на 5% і більше протягом травневого тижня покупок.

Рентабельність заводів у США була під тиском на початку року через зростання виробничих витрат і прагнення використовувати більше металобрухту в печах і включати більше застарілих сортів у суміш, але заводи змогли збільшити свої пропозиції, оскільки імпортний арбітраж почали зникати або навіть перевертатися для деяких продуктів, тим самим підтримуючи недавню маржу навіть до зниження цін на першокласний та застарілий сорт брухту.