Зворотний дзвінок

Новини ринку металургії

Vitkovice Steel зупиняє виробництво сталі через антиросійські санкції

Острівець металургійного заводу не зміг отримати російські сляби, відвантажені йому морем на російських судах, що потрапили під європейські санкції, і оголосив форс-мажор з постачання.

Чеський завод з перекочування товстого листа Vitkovice Steel повідомив своїх клієнтів про те, що він призупинить постачання через запроваджені Європейським Союзом антиросійські санкції.

Санкції, спрямовані проти Росії, оголошені ЄС 8 квітня, призвели до перебоїв у постачанні слябів, внаслідок чого найбільший металургійний завод у Чехії імовірно буде зупинено на 10-12 робочих днів, йдеться у листі Vitkovice Steel надісланому електронною поштою постійним клієнтам . Відтак поставки плити також будуть затримані.

Пакет санкцій ЄС проти Росії включав заходи щодо ВАТ «ГТЛК», власника суховантажів «Астрол-2» та В. Смислів. Судна перевозили 15 400 тонн слябів, які мали бути вивантажені в портах Гданськ і Щецин у Польщі «минулими вихідними», йдеться у листі Vitkovice Steel.

«Вищезгадані обмеження набули чинності негайно, без пільгового періоду», - сказав виробник сталі.

«У капітанів судів не було іншого вибору, крім як повернутися до порту навантаження, де вони будуть знову перевантажені, а товари будуть перевантажені на інші, безпечні судна», — йдеться у листі.

Раніше на цьому тижні, фінансово-аналітичне управління уряду Чехії заблокувало активи острівській металургійній компанії Vítkovice Steel у зв'язку із санкціями проти Росії. У березні цього року з'явилися дані, що акціонерний контроль над Vítkovice Steel веде до російського державного банку ВЕБ. Проте прес-секретар компанії Яна Дронська спростувала інформацію про російських власників, за її словами, п'ять кіпрських акціонерів є підприємцями пострадянських республік, а не Росії.